Domy pod Poznaniem – poznaj zalety Swarzędza!

Domy pod Poznaniem – dlaczego warto wybrać Swarzędz?

Przed Tobą decyzja o zakupie domu pod Poznaniem? Masz zatem w czym wybierać! Aglomeracja poznańska jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się w Polsce. Nieruchomości w Swarzędzu i innych gminach pod Poznaniem rosną jak grzyby po deszczu, a migracja z miasta na przedmieścia odznacza się wyjątkową dynamiką. Domy pod Poznaniem zazwyczaj utrzymane są w nowoczesnej, ale stonowanej stylistyce i wykończone są w podobnym standardzie. Oczywiście, jakość wykorzystywanych komponentów nadal jest ważna i szanujący się deweloper nie może sobie pozwolić w tej materii na ustępstwa. Niemniej jednak, najczęściej zwracamy uwagę na lokalizację naszego nowego – wymarzonego domu pod Poznaniem. Jako deweloper uznaliśmy, że nasze inwestycje zlokalizujemy w Swarzędzu, właśnie ze względu na jego wielowymiarowe zalety, które omawiamy poniżej.

Przychodnie, szkoły, przedszkola, atrakcje

Swarzędz, sąsiadujący z Poznaniem od wschodu, jest jednym z największych miast ościennych stolicy Wielkopolski. Samo miasto jest domem dla 32 tysięcy osób, natomiast populacja gminy przekroczyła już 50 tysięcy mieszkańców. Za tymi liczbami musi zatem stać solidna baza edukacyjna, zdrowotna i infrastrukturalna. Nie odbierają one jednak Swarzędzowi klimatu i zalet małego miasteczka. Wystarczy zjechać z głównej drogi na kameralne osiedla, by zakosztować spokoju i ciszy właściwej dla mniejszych miejscowości. Jednocześnie jednak, mieszkając w Swarzędzu mamy dostęp z najważniejszych udogodnień. Domy pod Poznaniem, nie zawsze spełniają wszystkie z tych kryteriów!

Służba zdrowia w Swarzędzu

Nawet najzdrowszym z nas przydarzają się grypy, małe urazy oraz inne dolegliwości, z którymi nie chcemy pokonywać znacznych odległości po to tylko, by następnie stać w długich kolejkach do lekarzy. W Swarzędzu jednak, mamy bardzo dobrze rozwiniętą sieć usług medycznych – począwszy od medycyny doraźnej – skończywszy na medycynie estetycznej. W gminie Swarzędz jest 16 aptek, ponad 50 gabinetów lekarskich (od ginekologii po psychologię i fizjoterapię) oraz 20 gabinetów stomatologicznych.

Edukacja w Swarzędzu

Gmina Swarzędz posiada 15 szkół, z których większość – również ponadpodstawowe – znajduje się w samym mieście Swarzędz. Oferują wysoki poziom kształcenia, a większość kadry nauczycielskiej wywodzi się z naszego miasta, toteż służy zawsze ogromnym zaangażowaniem w nauczaniu swoich własnych sąsiadów. To pierwszy etap, który spaja naszą społeczność i sprawia, że każdy dba o nasze wspólne otoczenie. Oprócz szkół podstawowych, znajdziemy w Swarzędzu również licea, a nawet prywatną szkołę muzyczną.

W Swarzędzu posiadamy 21 przedszkoli prywatnych i publicznych, z których jedno jest anglojęzyczne, a także 12 żłobków dla najmniejszych pociech.

To wszystko sprawia, że wychowywanie i edukacja dzieci w Swarzędzu przebiega płynnie, w komfortowych warunkach i bez zbędnych nerwów o brak miejsc w placówkach edukacyjnych.

Atrakcje w Swarzędzu

Urząd miasta i gminy w Swarzędzu bardzo stara się, by wspierać kulturę i rozrywkę na wysokim poziomie. Mamy zatem sauny, korty tenisowe, aquapark, jazdy konne, siłownie, park linowy, a nawet aeroklub z siedzibą na lotnisku w Kobylnicy. W naszym mieście zawsze jest to robić i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługuje wysoko oceniane przez gości Swarzędzkie Centrum Sportu i Rekreacji gdzie znajdują się 3 pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, hala, kryty basen z aquaparkiem oraz sztuczne lodowisko.

Swarzędz – od północnego zachodu – jest otoczony również pięknym i czystym jeziorem swarzędzkim, które służy za płótno dla uprawiania sportów wodnych oraz zażywania kąpieli słonecznych.

Dogodny dojazd do Poznania

Z centrum Swarzędza do poznańskiej malty prowadzi prosta droga o długości 8 kilometrów. By znaleźć się na płycie poznańskiego starego rynku trzeba pokonać dodatkowe 3 kilometry. Nie jest to wielki dystans, co pozwala na szybkie przemieszczanie się między Swarzędzem a Poznaniem podczas większości pór dnia. Mała ilość świateł sprawia, że zazwyczaj ruch odbywa się płynnie. Nie będziemy pisać, że w godzinach szczytu ruch odbywa się również bez przeszkód, bo tego nie można powiedzieć w zasadzie o żadnym miejscu w powiecie poznańskim. W trakcie godzinnych porannych oraz podczas powrotów z pracy świetną alternatywą dla aut są jednak rozwiązania komunikacji zbiorowej, które pod względem czasu i kosztów są bardzo korzystne i świetnie łączą gminę Swarzędz ze stolicą Wielkopolski.

Szybkie wyjazdy z aglomeracji

Swarzędz jest bardzo korzystnie położony względem autostradowej obwodnicy Poznania. Pozwala to na szybki wyjazd do Gniezna i dalej Torunia i Bydgoszczy, jak również w kierunku Berlina, Warszawy czy Wrocławia. Obwodnica Poznania to też świetne sposób na dotarcie do zachodnich krańców Poznania, oraz ościennych gmin.

Domy pod Poznaniem a sklepy – czy Swarzędz je ma?

Swarzędz, jako bogata i liczna gmina dysponuje bardzo dobrą infrastrukturą drogową oraz sklepową. Na terenie całej gminy i w mieście Swarzędz istnieje sporo marketów i sklepów spożywczych, odzieżowych, przemysłowych i ogólnobudowlanych. W przeciwieństwie do wielu mniejszych miast okalających Poznań, są tu duże centra handlowe oraz dyskonty wszystkich znanych marek. Nie ma zatem potrzeby, by pokonywać spore odległości by dokonać zakupów – zarówno tych codziennych, jak i niecodziennych.

Podsumowanie zalet Swarzędza

Domy pod Poznaniem – np. w Swarzędzu, charakteryzują się wieloma zaletami. Z jednej strony mamy szansę mieszkać w bardziej “osobowym” otoczeniu, gdzie znamy naszych sąsiadów i wspólnie dba się o atmosferę. Infrastruktura nie jest mocno eksploatowana co zapewnia jej dłuższe użytkowanie i lepszy stan. Łatwiej też o spokój i ciszę. Jednocześnie jednak otrzymujemy dostęp do dobrej edukacji i służby zdrowia, a wiele kwestii urzędowych możemy załatwić sprawniej i w przyjemniejszej atmosferze niż w wielkich ośrodkach miejskich. Swarzędz to również świetne skomunikowanie z drogami wylotowymi w każdym kierunku Polski. Wspólny z Poznaniem transport publiczny oferuje przewóz często i w komfortowych warunkach. W Swarzędzu też mamy sporo możliwości uprawiania sportów i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. To wszystko sprawia, że jest to po prostu bardzo dobry wybór na dom pod Poznaniem.

Jeżeli masz jakieś pytania związane ze Swarzędzem lub naszymi nieruchomościami, zawsze chętnie służymy radą. Do zobaczenia!

Compare